Jump to content
SWM

[CSFREE]-Propune-ti ideea aici !

Recommended Posts

Comunitatea CSFREE fara voi nu ar exista , de aceea ideile voastre sunt bine venite , orice initiativa venita din partea voastra este primita cu drag de catre noi.

De accea am creat acest topic , aici orice membru de pe aceasta comunitate isi v-a putea exprima ideea , dorinta sau parerea lui proprie despre ce ar trebuii sau nu ar trebuii sa fie pe forum/server.

Daca aveti ceva de obiectat atat pentru server cat si pentru forum , va rog sa postati intr-un reply la acest topic , iar echipa CSFREE o sa incerce sa va satisfaca dorintele.

Poate ai o idee despre adaugare unui plugin nou pe server sau ceva pentru forum pentru a putea sa avem o atmosfera cat mai placuta atat pe server cat si pe forum.

Eu sunt dispus si pot sa ajut pe @Argo cu design-ul la forum (modifcari teme forum/avatare/logo-uri/iconite etc) dar si cu partea de scripting pe server  (plugine personalizate) in functie de cererile care sunt.

 

Edited by SWM
  • Like 1
  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am facut niste imagini pentru rank-uri , daca va plac pot face pentru toate. Vreau niste pareri care ar arata bine.

 

v1admin.png

v2admin16.png

Edited by SWM
  • Like 3
  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim pentru munca depusa amandoua sunt frumoase mie unul ala pe negru imi place mai mult 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca se poate sa fie ceva transparent, ca sa se abine cu forumul. 

  • Like 1
  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 28.09.2019 at 6:58, Argo said:

Daca se poate sa fie ceva transparent, ca sa se abine cu forumul. 

 

tranps-lider.png

  • Like 1
  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Referitor la server :

▪ comanda de timelimit si freezetime sa fie accesibila de la gradul de "maior" in sus. 

Ex. - sunt pe server , oamenii vor awp dar de teama spam-ului nu pot da harta la vot neavand acces la amx_cvar ! 

Astept pareri Pro/Contra 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Ar merge niste harti adaugate care sa fie mai mici, inafara de dust2x2, nu prea aveti harti mici, sau care sa fie si jucate

-awp_bycastor32

-awp_india

-fy_buzzkill

-fy_cluj

-de_inferno2x2

-aim_map

-aim_headshot

astea erau cireasa de pe tort cand jucam inainte, si intra si playeri

2. -Comanda amx_nick mie nu imi merge, altii au nickul schimbat de la alte parnai de servere si mi-e nasol sa tot dau kick si stiu ca playerul nu mai intra ca a dat din neatentie de server

   -amx_ss imi apare cu unkown command, nu zic ca e vitala serverului, dar ar usura drastic treaba adminilor, mai ales astora de la inceput care mai dau rateuri (daca o aveti sub alta forma dati un pm)

 

  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Replay CONTRA , sunt unii admini care nu stiu sa foloseasca cvar , voi vorbii cu @Argo sa alegem cativa admini cu grade mai mici sa le dam acces cvar.

Legat de ce a zis @Pineitar , avem cateva din hartiile enumerate de el , hartiile mici nu isi au rostul , parerea mea.

Comanda de ss nu o avem deoarece se pot modifica foarte usor , cat despre comanda de schimbat numele , poate le-a scapat un flag cand ti-a pus accesul , se v-a verifica.

Edited by SWM
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da tu de cand nu ai mai intrat pe server ? nicio mapa zisa de mine nu e pe server, nici la votemapmenu, nici daca o pun personal, hartile mici nu isi au rostul, adevarat, daca ai multi playeri, insa, pana in ora 12-13 te asigur ca nu sunt multi, sunt harti populare, si sunt si alte mape pe server da nu le baga nimeni, de ce, inca nustiu

Nu va contrazic, accept ca ati scos comanda, dar pentru mine faptul ca unii modifica pozele nu e un motiv de ajuns sa fie scoasa comanda, nu cred ca 10/10 din playeri cu cod modifica pozele, mai ales ca nu toti adminii is experti in demo-uri, dar daca ati avut o istorie nasoala cu adminii si cu pozele e treaba voastra, am zis, nu comentez ca ati scos-o dar eu unul inca cred ca nu ar strica din contra, ar fi utila.

Cu comanda de nick am mai vazut la un admin problema da nu mai stiu care era, va las pe voi, voi stiti.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ◐ Pineităr. said:

Da tu de cand nu ai mai intrat pe server ? nicio mapa zisa de mine nu e pe server, nici la votemapmenu, nici daca o pun personal, hartile mici nu isi au rostul, adevarat, daca ai multi playeri, insa, pana in ora 12-13 te asigur ca nu sunt multi, sunt harti populare, si sunt si alte mape pe server da nu le baga nimeni, de ce, inca nustiu

Nu va contrazic, accept ca ati scos comanda, dar pentru mine faptul ca unii modifica pozele nu e un motiv de ajuns sa fie scoasa comanda, nu cred ca 10/10 din playeri cu cod modifica pozele, mai ales ca nu toti adminii is experti in demo-uri, dar daca ati avut o istorie nasoala cu adminii si cu pozele e treaba voastra, am zis, nu comentez ca ati scos-o dar eu unul inca cred ca nu ar strica din contra, ar fi utila.

Cu comanda de nick am mai vazut la un admin problema da nu mai stiu care era, va las pe voi, voi stiti.

Este program de noapte doar DUST2 pana la ora 11 dimineata , dupa ora 11 puneti doar harti clasice (inferno , aztec etc) si vor intra playerii , garantez eu , nu avem nevoie de harti mici. Cat despre comanda de ss...bug-uri peste bug-uri , la unii nu le apar pozele si sunt curati (ban pentru neprezentare ss) , alti cu cod folosesc scuza ca nu le au si mai sunt care sunt iertati. Cu comanda de nick , repet , se v-a verifica.

Daca unii admini nu se pricep  in demo-uri desii ar cam trebui ca de aceea cerem experienta , ceri parerea altor admini !

Edited by SWM
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 5 ore, SWM a spus:

Este program de noapte doar DUST2 pana la ora 11 dimineata , dupa ora 11 puneti doar harti clasice (inferno , aztec etc) si vor intra playerii , garantez eu , nu avem nevoie de harti mici. Cat despre comanda de ss...bug-uri peste bug-uri , la unii nu le apar pozele si sunt curati (ban pentru neprezentare ss) , alti cu cod folosesc scuza ca nu le au si mai sunt care sunt iertati. Cu comanda de nick , repet , se v-a verifica.

Daca unii admini nu se pricep  in demo-uri desii ar cam trebui ca de aceea cerem experienta , ceri parerea altor admini !

Nu este program de noapte dupa ora 12 numai d2 de la ora 3 se schimba in fy_buzzkill ala sau cum drq e mapa automap ! Si da Ar trebuie sa se Bage cum e d2x2 Sa se bage de_infernod2x2 Ar fi mai indicat aceste  2 harti se ase joaca pana intra plaieri ca dimineata cand intru se gaseste cate un admin sa bage alte harti si sa nu intre lume ! dar o sa stau de vb cu Jnger si cu Argo Despre Hartile Mini sunt atatea harti mini fy_Snow si multe altele dar Inferno zic ca ar merge super bine ! 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 15 ore, Replay a spus:

Referitor la server :

▪ comanda de timelimit si freezetime sa fie accesibila de la gradul de "maior" in sus. 

Ex. - sunt pe server , oamenii vor awp dar de teama spam-ului nu pot da harta la vot neavand acces la amx_cvar ! 

Astept pareri Pro/Contra 

pe o parte e bine pe o parte nu deoarece sunt multi care nu stiu sa foloseasca amx_cvar si te pomenesti pe sv gen ba frate cum scot timpu freezitime sau cum  pune timelimit 0 si atunci te iei cu mainile de cap cand vezi atatia admini care nu stiu sa foloseasca ... Si vb lui SWM Posibil sa vorbim intr o sedinta si sa vedem care cum merita sa aiba acest grad pe sv ! 

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 7 ore, ◐ Pineităr. a spus:

Da tu de cand nu ai mai intrat pe server ? nicio mapa zisa de mine nu e pe server, nici la votemapmenu, nici daca o pun personal, hartile mici nu isi au rostul, adevarat, daca ai multi playeri, insa, pana in ora 12-13 te asigur ca nu sunt multi, sunt harti populare, si sunt si alte mape pe server da nu le baga nimeni, de ce, inca nustiu

Nu va contrazic, accept ca ati scos comanda, dar pentru mine faptul ca unii modifica pozele nu e un motiv de ajuns sa fie scoasa comanda, nu cred ca 10/10 din playeri cu cod modifica pozele, mai ales ca nu toti adminii is experti in demo-uri, dar daca ati avut o istorie nasoala cu adminii si cu pozele e treaba voastra, am zis, nu comentez ca ati scos-o dar eu unul inca cred ca nu ar strica din contra, ar fi utila.

Cu comanda de nick am mai vazut la un admin problema da nu mai stiu care era, va las pe voi, voi stiti.

Da Pinetar dar in general e mai usor sa faci demo . dar cred ca ai dreptate ca sunt mult admini incepatori si ar fi buna Pusa comanda amx_ss pentru ca multi nu stiu sa faca un demo ! si sa se uite pe un codat ! 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seara buna colegii mei toate spuse de voi unele iși au rostul altele nu de ce :

1)programul de noapte este decât 2 mape care se jocă de la 00:00 până la ora 11:00  numai incazul care la programul de noapte intră si se joacă un manager el are dreptul sa schimbe in ce mapa doreste playerii iar la ieșire de pe server a managerului este obligat să schimbe  mapa obligatoriul in actuala mapa a programului de noapte asta fiind ”de_dust2  !

2)referitor cu comnda ”amx_cvar  mp_freezetime 0 sau comanda ”amx_cvar mp_timelimit 0” nu se abrobă de ce multi avem grade de admin da si când intră  nici nuși face treba las ca intră ex :@Replay, @VenoM*, @Dracula , @Antonescu sau @[Q4], @VAL3NTIN, @JngerMafiot ect. si se uita ei pe codați ce ne mai uitam si noi ce trebuie sa mai dan si noi ban  si scuze @Replay tu vrei sai dam comenzile la maior nu frate să ajungă la gradul la care trebuie si săși faca treaba ca admin si pe urmă mai vorbim de accese eu sunt contra la dat acces la gradele de la Maior in sus  la cele două comenzi  !

3)cu băgarea hărților mici ar fii frumos doar unele nu toate cum ar fii :de_inferno2x2,fy_buzzkill sau awp_india, awp_bycasdor32  doar pentru inceput să vedem dacă intră playerii și daca intră playerii intră in număr așa de ”mare ” o să  mai adaugăm anumite  hărți noi !

4) și cu comanda ”amx_ss ”nu sa scos degeapa de pe server a fost scoasă cu un motiv  accela a se invața adminii să studieze un player  să vadă  playerul respectiv joacă cu” Aim sau Wall  ”si  ex: ”noi dacă ne uităm bine pe player  vedem când el practic in momentul acela  da head la altul noi de exmplu  zicem nare nimic este curat joacă la sunet este curat altul zice aa aiea  sa nimerit a fost bulan și nu mai punem proplema și  așa: ” nu pot face demo numi merge nu știu ce are  până acum nu mi-a făcut probleme dar asta arătând nu că nui merge să facă demo nu știe cum  sal facă și nici să -l vizioneze, dar mai pui și pe asta unde -l găsec ca nu mi sa salvat in cs ! 

Și aici cu băgarea comenzii ”amx_ss” sunt contra !

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, am inteles ideea ta cu amx_ss ca vrei sa iti educi adminii sa isi faca treaba in parametri corespunzatori, insa am observat ca nu toti adminii au rabdarea ca a mea sa se uite 10 minute la un demo de 60 de secunde schimband viteza demoului inceontinuu de la cea default pana la 0.1 doar ca sa vada exact o faza ce dureaza doar 2 secunde, de asta am zis ca nu ar strica. Am zis ca va accept decizia si nu comentez ca ati scos comanda, dar felul meu de a admina inca crede ca comanda ar ajuta, asta este eu nu ma pot schimba, dar va accept decizia.

Si eu is curios cu mapele, sunt populare, dar cum ai zis daca playerii intra e bine, daca nu, iti dai seama ca nu vor fi puse degeaba, doar pentru a fi puse.

Inca te rog sa vezi cu comanda de nick, mie nu imi merge si am zis mai sus, nu imi surade ideea sa scot un player pentru nick, cu toate ca regulamentul zice asa. Cu cat mai multi cu cat mai bine.

  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 5 ore, JngerMafiot a spus:

Seara buna colegii mei toate spuse de voi unele iși au rostul altele nu de ce :

1)programul de noapte este decât 2 mape care se jocă de la 00:00 până la ora 11:00  numai incazul care la programul de noapte intră si se joacă un manager el are dreptul sa schimbe in ce mapa doreste playerii iar la ieșire de pe server a managerului este obligat să schimbe  mapa obligatoriul in actuala mapa a programului de noapte asta fiind ”de_dust2  !

2)referitor cu comnda ”amx_cvar  mp_freezetime 0 sau comanda ”amx_cvar mp_timelimit 0” nu se abrobă de ce multi avem grade de admin da si când intră  nici nuși face treba las ca intră ex :@Replay, @VenoM*, @Dracula , @Antonescu sau @[Q4], @VAL3NTIN, @JngerMafiot ect. si se uita ei pe codați ce ne mai uitam si noi ce trebuie sa mai dan si noi ban  si scuze @Replay tu vrei sai dam comenzile la maior nu frate să ajungă la gradul la care trebuie si săși faca treaba ca admin si pe urmă mai vorbim de accese eu sunt contra la dat acces la gradele de la Maior in sus  la cele două comenzi  !

3)cu băgarea hărților mici ar fii frumos doar unele nu toate cum ar fii :de_inferno2x2,fy_buzzkill sau awp_india, awp_bycasdor32  doar pentru inceput să vedem dacă intră playerii și daca intră playerii intră in număr așa de ”mare ” o să  mai adaugăm anumite  hărți noi !

4) și cu comanda ”amx_ss ”nu sa scos degeapa de pe server a fost scoasă cu un motiv  accela a se invața adminii să studieze un player  să vadă  playerul respectiv joacă cu” Aim sau Wall  ”si  ex: ”noi dacă ne uităm bine pe player  vedem când el practic in momentul acela  da head la altul noi de exmplu  zicem nare nimic este curat joacă la sunet este curat altul zice aa aiea  sa nimerit a fost bulan și nu mai punem proplema și  așa: ” nu pot face demo numi merge nu știu ce are  până acum nu mi-a făcut probleme dar asta arătând nu că nui merge să facă demo nu știe cum  sal facă și nici să -l vizioneze, dar mai pui și pe asta unde -l găsec ca nu mi sa salvat in cs ! 

Și aici cu băgarea comenzii ”amx_ss” sunt contra !

Mda cum vreti voi eu am dat o parere  si cred ca toti Noi veniti ar trebuie prima data LA ADMIN SCHOOL CA SA invete comenzile :D PAREREA MEA :D care nu le stiu si sunt noi :D Acum tu sti daca vreti sau nu ! 

  • Like 1
  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@backfromthepast Cred ca si restul merita multumiri nu doar Argo! 
Am vazut discutia cu amx_ss si au fost discutii pe server si cu WG-ul si multe altele la cere nu avem acces pentru ca asa e stabilit de anumiti conducatori sa le spunem asa. Am inteles ca vrei ca un admin sa studieze acel player si sa invete unele chestii dar pentru asta cred eu ca avem scoala de admini. Eu zic ca o comanda de ss e binevenita pe sv , macar sa o dati la cei cu grade mai mari daca nu la toti. Sunt multi player care joaca cu wall si la sunet (CCCP se incadreaza aici indifferent de ce credeti voi). Macar cei cu grade mai mari sa poate executa aceasta comanda care exista pe oricare alt server. Un admin cu grad mai mare nu cred ca abuza de ea si stie cand si cum trebuie folosita.
Mai am o propunere , inainte sa dati adminul ala la toti copilasi care vin si fac aiureli cum a fost si in cazul lui Rusu si a altora , nu vreau sa dau nume ca dupa zic ca sunt nesimtit. Nu se poate cere un mic test sa vedem macar daca stie comenzile necesare? Putem da si un test sa vedem cum recunosc  un codat , folosind 2 sau 3 dom-uri . fiecare cu alt cod in parte si  ei sa spuna la fiecare demo ce fel de cod are acel player. Macar atat daca tot vrem un sv curat si disciplinat. In ultima vreme am strans la cereri unban si reclamatii in prostie si asta din lipsa de experienta a celor noi si din graba. Astept raspunsul la propunerea mea , daca nu ati inteles pot sa mai explic in parte fiecaruia si sunt convins ca nu are ce sa incurce. Daca tot vrem sa facem un lucru bun atunci sa facem si un effort . Orice lucru bun merita un effort. Multumesc @SALAM^mZq @JngerMafiot 

 

  • Like 2
  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ! 

Chestia cu Admin School este deja pusa în aplicare ..dar din lipsa de interes ca sa zic asa nimeni  nu dorește sa intre ! Faza cu testul, este și ea în aplicate,  adică se da test după ce a învățat tot cap-coada de la Admin School ! 

Edited by Dracula
  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, AfGanistaNu said:

@backfromthepast Cred ca si restul merita multumiri nu doar Argo! 
Am vazut discutia cu amx_ss si au fost discutii pe server si cu WG-ul si multe altele la cere nu avem acces pentru ca asa e stabilit de anumiti conducatori sa le spunem asa. Am inteles ca vrei ca un admin sa studieze acel player si sa invete unele chestii dar pentru asta cred eu ca avem scoala de admini. Eu zic ca o comanda de ss e binevenita pe sv , macar sa o dati la cei cu grade mai mari daca nu la toti. Sunt multi player care joaca cu wall si la sunet (CCCP se incadreaza aici indifferent de ce credeti voi). Macar cei cu grade mai mari sa poate executa aceasta comanda care exista pe oricare alt server. Un admin cu grad mai mare nu cred ca abuza de ea si stie cand si cum trebuie folosita.
Mai am o propunere , inainte sa dati adminul ala la toti copilasi care vin si fac aiureli cum a fost si in cazul lui Rusu si a altora , nu vreau sa dau nume ca dupa zic ca sunt nesimtit. Nu se poate cere un mic test sa vedem macar daca stie comenzile necesare? Putem da si un test sa vedem cum recunosc  un codat , folosind 2 sau 3 dom-uri . fiecare cu alt cod in parte si  ei sa spuna la fiecare demo ce fel de cod are acel player. Macar atat daca tot vrem un sv curat si disciplinat. In ultima vreme am strans la cereri unban si reclamatii in prostie si asta din lipsa de experienta a celor noi si din graba. Astept raspunsul la propunerea mea , daca nu ati inteles pot sa mai explic in parte fiecaruia si sunt convins ca nu are ce sa incurce. Daca tot vrem sa facem un lucru bun atunci sa facem si un effort . Orice lucru bun merita un effort. Multumesc @SALAM^mZq @JngerMafiot 

 

Un lucru bun si obiectiv bine gândit @AfGanistaNu eu nu aș avea nimic inpotrivă cu comanda aiea ”amx_ss ”să o dă m doar celor care  au grag de la Maior  in sus  si celor care au folosito in trecut  și știu să o folosească ! 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Who Was Online  0 Users were Online in the Last 2 Mins

    There is no users online

×
×
  • Create New...