Jump to content
[Cojocaru]

Gigi Becali nici nu vrea să audă de psiholog: "Doamne ferește! La mine e Hristos și rugăciunea și Sfânta Cruce"

Recommended Posts

Gigi Becali a fost întrerbat dacă ia în considerare să angajeze un psiholog, pentru a încerca să rezolve forma slabă a jucătorilor săi.

Gigi Becali, patronul de la FCSB / Foto: Sport Pictures

FC Botoșani - Poli Iași (luni, ora 20:00, Digi Sport 1)

Napoli - Barcelona (marți, ora 22:00, Digi Sport 1)

Becali nici nu vrea să audă de o asemenea variantă și a explicat:

"Nu fac eu aşa ceva, Doamne fereşte! La mine psihologul e Hristos şi rugăciunea şi Sfânta Cruce. Ce e aia psiholog? Cum să dea suport moral psihologul? Suport moral la rugăciune, la Sfânta Liturghie: Doamne Iisuse Hristoase, miluieşte-mă! Să le dea lor Hristos minte (n.r. jucătorilor) cât miliardele de miliarde de psihologi, dacă e să fie şi dacă merit eu. Şi dacă nu merit eu, mâncăm bătaie.

Dar nu că aduc psiholog. Cum adică? Psihologul la oameni care sunt bolnavi cu adevărat. Nu psihiatru, psiholog numai dacă eşti bolnav. Toate naţionalele au psihologi la ei, dar la mine e psiholog Hristos. Totul numai în Hristos, în Sfânta Cruce şi în liturghie, aşa-i la mine psihologul, m-ai înţeles? Ce să le facă psihologul? Dacă are omul ceva, probleme... nu ştiu.

Mental există rugăciunea. Noi avem mental o magazie. Şi noi dacă magazia aia o încărcăm cu lucruri bune, Dumnezeu face şi ne ies toate în viaţă. Adică ne antrenăm, facem, dregem, ne gândim la fotbal. Dacă noi în magazia aia lăsăm dracii să încarce magazia capului nostru cu gândurile lor drăceşti atunci avem nevoie de psiholog", a spus Gigi Becali pentru Pro X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Who Was Online  0 Users were Online in the Last 2 Mins

    There is no users online

×
×
  • Create New...